Информација за поважни органи и поважни телефони 

Иформации за јавен сообраќај и автобуски линии

Формулари и  начин на поднесување и пополнување

Park and Recreations

Поважни локалитети, паркови и места за рекреација

Почитувани сограѓани,

Ви благодарам за поддршката и довербата што ја давате на Општина Бутел и на мене како нејзин градоначалник.

 

Ги решаваме проблемите на граѓаните и секојдневно работиме на подобрување на животот во општината.

Срдечен поздрав, Градоначалник Велимир Смилевски

Огласна табла

Сите Одлуки, Планови и документации јавно објавени на нашата огласна табла

Последни новости

Дознајте што се случува во нашата Општина.

Општина Бутел ве поканува заедно да го проследиме музичкиот настап на групата Силви Бенд

Активности

Почитувани,По повод Новогодишните празници, во среда на 18.12.2019 година, во... Повеќе → Општина Бутел ве поканува заедно да го проследиме музичкиот настап на групата Силви Бенд

ЦВЕЌЕ И ПЕСНИ ЗА 110 РОДЕНДЕН НА ВАПЦАРОВ

Активности

Денеска, 06.12.2019 г. Општина Бутел го одбележа 110-от роденден на поетот и... Повеќе → ЦВЕЌЕ И ПЕСНИ ЗА 110 РОДЕНДЕН НА ВАПЦАРОВ

ЧЕСТВУВАЊЕ ЗА НИКОЛА ЈОНКОВ ВАПЦАРОВ 2019

Активности

Во Општина Бутел,утре, (петок), 06.12.2019 г. со почеток во 11,30 ч. ќе се одржи... Повеќе → ЧЕСТВУВАЊЕ ЗА НИКОЛА ЈОНКОВ ВАПЦАРОВ 2019

ОТВОРЕНА ЛИКОВНАТА ИЗЛОЖБА ВО ОПШТИНА БУТЕЛ

Активности

Вчеравечер, понеделник ( 02.12 2019), во преполната сала на Општина Бутел, беше... Повеќе → ОТВОРЕНА ЛИКОВНАТА ИЗЛОЖБА ВО ОПШТИНА БУТЕЛ

Ликовна колонија ,,Љубанци 2019,,

Активности

Во понеделник,02.12.2019 г. во големата сала на општина Бутел, ќе биде отворена... Повеќе → Ликовна колонија ,,Љубанци 2019,,

Close Search Window
error: Alert: Содржината е заштитена !!