Општина Бутел ве поканува заедно да го проследиме музичкиот настап на групата Силви Бенд

Активности|

Почитувани,По повод Новогодишните празници, во среда на... Повеќе → Општина Бутел ве поканува заедно да го проследиме музичкиот настап на групата Силви Бенд

ЦВЕЌЕ И ПЕСНИ ЗА 110 РОДЕНДЕН НА ВАПЦАРОВ

Активности|

Денеска, 06.12.2019 г. Општина Бутел го одбележа 110-от роденден на... Повеќе → ЦВЕЌЕ И ПЕСНИ ЗА 110 РОДЕНДЕН НА ВАПЦАРОВ

ЧЕСТВУВАЊЕ ЗА НИКОЛА ЈОНКОВ ВАПЦАРОВ 2019

Активности|

Во Општина Бутел,утре, (петок), 06.12.2019 г. со почеток во 11,30 ч. ќе... Повеќе → ЧЕСТВУВАЊЕ ЗА НИКОЛА ЈОНКОВ ВАПЦАРОВ 2019

ОТВОРЕНА ЛИКОВНАТА ИЗЛОЖБА ВО ОПШТИНА БУТЕЛ

Активности|

Вчеравечер, понеделник ( 02.12 2019), во преполната сала на... Повеќе → ОТВОРЕНА ЛИКОВНАТА ИЗЛОЖБА ВО ОПШТИНА БУТЕЛ

Ликовна колонија ,,Љубанци 2019,,

Активности|

Во понеделник,02.12.2019 г. во големата сала на општина Бутел, ќе... Повеќе → Ликовна колонија ,,Љубанци 2019,,

ОПШТИНА БУТЕЛ РЕАЛИЗИРАНИ ПРОЕКТИ ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ НА ГРАЃАНИТЕ

Активности|

          Денеска, 11.11.2019 г.... Повеќе → ОПШТИНА БУТЕЛ РЕАЛИЗИРАНИ ПРОЕКТИ ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ НА ГРАЃАНИТЕ

ЕСЕНСКИ БАЗАР 2019

Активности|

На ден 13ти и 14ти Ноември, Општина Бутел и Здружението на... Повеќе → ЕСЕНСКИ БАЗАР 2019

ОПШТИНА БУТЕЛ – ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА СРАБОТЕНОТО

Активности|

Во понеделник, 11.11.2019 г. во Општина Бутел (мала сала), со... Повеќе → ОПШТИНА БУТЕЛ – ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА СРАБОТЕНОТО

Општина Бутел преку работилници за меѓуетничкиот соживот!

Активности|

Денес во партнерското училиште ООУ Ацо Шопов се одржаа три... Повеќе → Општина Бутел преку работилници за меѓуетничкиот соживот!

ОПШТИНА БУТЕЛ ЕСЕНСКА ДЕРАТИЗАЦИЈА

Активности|

Денесека, 15.10.2019 г. (вторник), во Општина Бутел започна... Повеќе → ОПШТИНА БУТЕЛ ЕСЕНСКА ДЕРАТИЗАЦИЈА

Close Search Window
error: Alert: Содржината е заштитена !!