Информација за поважни органи и поважни телефони 

Иформации за јавен сообраќај и автобуски линии

Формулари и  начин на поднесување и пополнување

Park and Recreations

Поважни локалитети, паркови и места за рекреација

Почитувани сограѓани,

Ви благодарам за поддршката и довербата што ја давате на Општина Бутел и на мене како нејзин градоначалник.

 

Ги решаваме проблемите на граѓаните и секојдневно работиме на подобрување на животот во општината.

Срдечен поздрав, Градоначалник Велимир Смилевски

Огласна табла

Сите Одлуки, Планови и документации јавно објавени на нашата огласна табла

Последни новости

Дознајте што се случува во нашата Општина.

Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски денеска го посети информативниот штанд МојДДВ

Активности

За мерката поврат на 15 отсто од пресметаниот ДДВ разговараше со... Повеќе → Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски денеска го посети информативниот штанд МојДДВ

ОДБЕЛЕЖАНА 56 ГОДИШНИНА ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ

Активности

Денеска на градските гробишта во Бутел, официјална делегација на Општина... Повеќе → ОДБЕЛЕЖАНА 56 ГОДИШНИНА ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ

РЕКОНСТРУКЦИЈА НА СТАРИОТ ДЕЛ ОД ГРАДИНКАТА ВО РАДИШАНИ

Активности

Во тек е поставување на енергетско ефикасни прозори кои значително ќе... Повеќе → РЕКОНСТРУКЦИЈА НА СТАРИОТ ДЕЛ ОД ГРАДИНКАТА ВО РАДИШАНИ

ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ФИСКУЛТУРНАТА САЛА ВО ОУ “ПЕТАР ЗДРАВКОВСКИ-ПЕНКО”

Активности

Во општинското основно училиште Петар Здравковски-Пенко, се врши... Повеќе → ПОЧНА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ФИСКУЛТУРНАТА САЛА ВО ОУ “ПЕТАР ЗДРАВКОВСКИ-ПЕНКО”

ОТВОРЕН ПРВИОТ RETAIL PARK ВО ОПШТИНА БУТЕЛ

Активности

Денеска и официјално се отвори најавуваниот прв Retail Park во Македонија –... Повеќе → ОТВОРЕН ПРВИОТ RETAIL PARK ВО ОПШТИНА БУТЕЛ

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Skopje
Partly cloudy
+18°C
Изгледа како: +18°C
Влажност: 45%
Ветер: 0m/s WNW
Вто
+27°C
Сре
+27°C
Чет
+26°C
Close Search Window